Materiał poszewek na poduszki – czy ma on znaczenie?

Komfortowe korzystanie z poduszek zawsze wymaga odpowiedniego dobrania poszewki. Nie da się jednak jednoznacznie powiedzieć, jaka sprawdzi się najlepiej, ponieważ różne poduszki mają różne zastosowania. Chodzi o modele używane do spania, a także te dekoracyjne, które prędzej można znaleźć w salonie, niż  w sypialni.

Jaki materiał wybrać?

Materiał na poszewki na poduszki wybierany do sypialni jest bardzo często ten sam, co w przypadku pościeli. Czym się kierować? Należy przede wszystkim zapoznać się z poszczególnymi materiałami.

 

Poszewki bawełniane są bardzo delikatne w dotyku, zapewniają odpowiednią izolację termiczną zimą, a także przewiewność latem. Można jednak wyróżnić bawełnę egipską, która używana nawet przez dekadę, nie traci swoich właściwości termoizolacyjnych, ale też miękkości, a także koloru. Jest to materiał odrobinę droższy, jednak długi czas eksploatacji zwraca wszelkie koszty. 

 

Nie można także zapominać o satynie bawełnianej. Ta charakteryzuje się przede wszystkim doskonałym wyglądem, to jest gładką strukturą o delikatnym połysku. Nie bez powodu takie poszewki bawełniane są stosowane przez największych estetów. Satyna jest chłodna w dotyku, dlatego jest najlepszym wyborem na lato.

 

 

Niestety, poszewki bawełniane mogą czasem nie być najlepszym wyborem dla alergików, dlatego poleca się stosowanie tych wykonanych z kory lub bambusa. Kupuje się je także w przypadku poduszek dla niemowląt.

Najlepszym jednak wyborem do snu będzie jedwab.

Wiele osób po obudzeniu się ma na twarzy odciski poduszki, a do tego skóra jest zaczerwieniona, natomiast włosy zmierzwione. Jest to obecne w przypadku praktycznie każdej poszewki, ale nie jedwabnej. Materiał ten bowiem posiada bardzo gładką strukturę, która jest wyjątkowo doceniana przez ludzką skórę. Szczególnie jest polecany dla osób o delikatnym naskórku lub słabych włosach. Do tego jest bardzo przyjemny w dotyku. Posiada wygląd zbliżony do satyny. Największą, a być może nawet jedyną wadą jedwabiu jest wysoka cena.

Kupując poszewki na poduszki bawełniane, syntetyczne etc., należy wziąć pod uwagę także modele dekoracyjne. W tym przypadku można spotkać większą różnorodność. Oczywiście, wszystkie powyższe materiały są dobre, jednak niektórzy szukają np. ciekawszego wzornictwa. Nie bez powodu poszewki z poliestru cieszą się taką popularnością. Z tego tworzywa można produkować modele połyskujące, podobne do satyny i jedwabiu, ale także włochate i ciepłe poszewki doskonale komponujące się z salonem.

Niektórzy wybierają także poszewki ze skóry. Te jednak pełnić mogą funkcję wyłącznie estetyczną, ponieważ materiał ten w lecie bardzo szybko się nagrzewa, a zimą jest chłodny.

Bardzo ciekawą propozycją jest też alicante, czyli tkanina przypominająca fakturą zamsz. Nie gniecie się mocno, a do tego jest do pewnego stopnia odporna na zalania, ponieważ niewielkie ilości płynu ściekną po powierzchni, zamiast się wchłonąć. Na stronie https://posciel.biz/ znajdziesz te produkty w dobrej cenie.

Aranżacja-Wnętrz-Gdańsk© 2019.

Kopiowanie treści zabronione!